15.kolo 6.OMV LIGY

MŠK SPIŠSKÁ BELÁ B-TJ DUNAJEC 1:3(1:0)

Hráči nášho TJ DUNAJEC cestovali na prvé jarné kolo k ťažkému súperovi do Spišskej Belej,kde sa body zbierajú len ťažko.Priebeh celého zápasu bol poznačený silným vetrom. Túto výhodu mali v prvom polčase domáci a snažili sa to náležite využiť . Od začiatku zatlačili našich hráčov na svoju polovicu a opticky mali viac z hry.Vypracovali si aj nejaké náznaky šancí,ale čo neporešila naša defenzíva na čele s veľmi dobre hrajúcim Palinom Bednarčikom to vybavil brankár Robo Plavec.V druhej polovici prvého polčasu sa však osmelili aj naši hráči a napriek silnému vetru si dokázali vytvoriť šance. Najväčšiu z nich nepremenil Lukáš Bednarčik,keď tiesnený jedným z domácich obrancov trafil len vybiehajúceho brankára domácich!
Tesne pred koncom prvého polčasu a však po ľahkej strate lopty dostali domáci za našu obranu a domáci útočník aj s dávkou šťastia prekonal nášho brankára.Do kabín sa tak odchádzalo za stavu 1:0!!!
Po zmene strán nastúpili hráči Dunajca vedomí si aj podpory vetra s cieľom vybehnúť na domácich a čo najskôr vyrovnať.Zabudli však na zadné vrátka a mohli hneď dvakrát inkasovať.Najprv po zlom odkope našho brankára útočník hostí z hranice šestnástky netrafil úplne prázdnu bránku a o chvíľu nato na bránkovej čiare v poslednej chvíli dobre zasiahol Miki Cisko.
Od tohto okamihu prevzali iniciatívu do svojich rúk hráči nášho mužstva.Najprv sa blysol nádhernou strelou Tomáš Fecko,ale brankár domácich vytiahol zázračný zákrok a zabránil istému gólu.O pár minút nato však svoj pokus Fecko zopakoval navlasť rovnako a brankár bol tentoraz bez šance 1:1!!!
Tento moment nakopol našich futbalistov ešte k väčšej aktivite výsledkom čoho bol aj druhý gól ,keď sa po Feckovom parádnom priamom kope hlavou z bezprostrednej blízkosti presadil kapitán Rado Babiak 1:2!!!
A keď 10 min.pred koncom pridal tretí gól po výbornej práci Peťa Poláka René Kostur bolo o výsledku rozhodnuté 1:3!!!